Array ( ) Sistem Elektronik Yuksek-cozunurluklu-monitorler Sayfası
Hemen Arayın!
0 312 441 22 22

Sistem Elektronik Yuksek-cozunurluklu-monitorler Sayfası

Teknolojinin hızla gelişmesiyle yüksek çözünürlüklü monitörler hayatımıza girmiş olup net görüntüleriyle tercih edilmektedir. 4K monitörlerde daha çok ayrıntı görebilirsiniz. 4K monitörler film meraklıları, güçlü oyuncular, yaratıcı tasarımlar için de faydalıdır. Full HD bilgisayarlar genel kullanım için tercih edilmektedir. çözünürlük ekran boyutundan bağımsız şekilde belli piksellerle ifade edilir. 32 inç full hd ekranlar 22 inç ekranlardan daha az netliğe sahiptir. Bu nedenlerden dolayı piksel yoğunluğuna dikkat edilmelidir. çözünürlük ekran boyutundan bağımsız şekilde inç başına düşen piksel sayısını ifade eder. çözünürlük arttıkça bağımsız şekilde inç başına düşen piksel sayısı görünmektedir. çözünürlük arttıkça metin ve simgeler de küçülmektedir. Bilgisayar monitöründe çözünürlüğü belirleyen durum kullanım alanıdır.  Kullanım alanına göre monitör seçimi yapılması gerekir. Monitörleri almadan önce en önemli ve ilk seçim ekran çözünürlüğü, netliğini belirlemekten geçmektedir. Ekran boyutuyla görüntünün ayrıntılı olduğu da ekran çözünürlüğünden anlaşılır. Ekran çözünürlüğü seçimi monitörü kullanım nedeninize bağlı olarak değişiklik gösterir.


4K Monitörlerin özellikleri


Televizyon yayını, bilgisayar ekranı yansıtmak amacıyla kullanılacak ekranları satın alırken görüntü kalitesi, tasarımın yanı sıra ekran çözünürlüğü yüksek bilgisayarın konumlanan düzenek veya masa boyutunda olması gerekir. Model, kontrast, ses, görüntü özellikleri açısından farklı kategorilere ayrılmaktadır. çeşitli kriterleri baz alarak çevrimiçi oyunlarda bulunan saniyedeki görüntü sayısı olarak bilinen FPS ekranlarla uyumlu düzeyde olduğu zaman oynanan oyunların ayrıntısına girmek de kolay olmaktadır. Ekranda ki görüntü yenileme hızı gerçekçi oyunlar oynamanızı sağlar. Oyun tutkunu olanlar 4K 60 FPS ekran gibi saniyede 60 kare yenilemeye sahip modellere göz atabilir. Görüntünün hız kesmeden ekranlara yansıması alanında önemli bir role sahiptir.


UHD çözünürlüğe Sahip Monitörler: 24, 27, 32, 34     inç seçeneklerine sahip monitörler çeşitli ekran boyutlarıyla karşımıza çıkmaktadır. Ultra ince standa sahip monitörler geniş açıda görüntüleme panelleri, canlı renk gamıyla UHD çözünürlük düzeyine sahiptir. çerçevesiz ekrana sahip olan monitörler uyumlu ekran eğim fonksiyonuna da sahiptir.


UWQHD Monitörlerin özellikleri: 1000R kavis özelliğine sahip monitörler optimum çoklu görevler için etkili en-boy oranına sahiptir. Kişiselleştirilebilir çevirme, döndürme, eğme işleviyle kullanıcıların ekranını döndürerek yatay-dikey mod arasında geçiş yaparak mükemmel görüntülenme açısı bulmaya imkan sağlar. Yüksek çözünürlüklü ekran serisi çeşitli boyut, model seçenekleriyle alıcılarını beklemektedir.


Akıllı Göz Koruma Sertifikalı Monitörler


En çok tercih edilen monitörlerin akıllı göz koruma sertifikası bulunmaktadır. Monitör fiyatları da pek çok özelliğe göre değişmektedir. Uyarlanabilir görüntü özelliğine sahip olup oda şartlarında renk sıcaklığı, parlaklığı otomatik şekilde ayarlamaktadır. Tüm izleme ortamlarına uygun şekilde optimize edilmektedir. Uzun süreli kullanımda bile en rahat izlenim deneyimi sunulmaktadır. Göz yorgunluğuna neden mavi ışık emisyonunu azaltan özel göz koruma moduna ek olarak ekranda oluşacak ışık titreşimlerine karşı gözleri koruyan özelliğe sahiptir.


<2>En Uygun Monitör çözünürlükleri ve Boyutları

27 inç boyutunda büyük monitörler alınarak birleştirilebilir. Monitör boyutunu seçmekle iş bitmemektedir. çözünürlüğe karar vermek gerekir. Günümüzde 1920x1080 çözünürlüğe sahip FullHD monitörler yaygın, 23 inç monitörler çok uygun çözünürlüğe sahiptir. 27 inç monitör için çözünürlükse yetersiz kalabilir. Bunun için 2560x1440 çözünürlüğüne sahip monitör tercih edilmelidir. Bu sayede masaüstünüzde çok alan, keskin görüntü elde edebilirsiniz. Ekran çözünürlüğü ayarlamayı kullanacağınız alana göre yapabilirsiniz. Ekran çözünürlüğüne dikkat ederek bilgisayar seçiminde bulunabilirsiniz. İnternette gezinme, ofis işlemleri için 1080p netliğe ek olarak dikey 120 piksellik alan sağlanmaktadır. İşlerinizi, günlük işlemlerinizi kolaylıkla yerine getirmenizi sağlar.


Tıklayın Arayın
Whatsapp Hattı