Hemen Arayın!
0 312 441 22 22

Sistem Elektronik Telefonum-sd-kart-gormuyor-ne-yapmaliyim Sayfası

Akıllı telefonlarımızın depolama alanlarının genişletilmesinin uygun, pratik yollarından biri de Micro SD kartlarını kullanmaktadır. Android telefonlar hafıza kartını tanımıyorsa &accedil;eşitli nedenleri olabilmekte olup başlıcaları şu şekilde sıralanabilir:


●Akıllı telefon yeniden başlatılması:  Android telefonlar yeni hafıza kartı takıldığında görmüyorsa yapılması gereken ilk durum cihazın yeniden başlatılmasıdır. çoğu durumda bu adım kesin ve pratik çözümlerle yerine getirilir.

●Hafıza kartının çalışıp çalışmadığı kontrol edilmesi: İlk yöntem işe yaramadıysa hafıza kartı başka cihaza bağlanarak çalışıp çalışmadığı kontrol edilmelidir. Başka akıllı telefona, bilgisayara bağlanarak herhangi bir sorun olup olmama durumu da kontrol edilmelidir. Diğer cihazlarda hafıza kartını tanımıyorsa da diğer adımlar denenmelidir.

●Hafıza kartı biçimlendirilmesi: Bilgisayarınız, akıllı telefonunuz hafıza kartını tanıyorsa içindeki dosyalar görünmüyorsa yazılımsal sorunlar meydana gelmiş olabilir. Bu sebeple yapılması gereken biçimlendirilmesidir. Bunu isterseniz akıllı telefondan, bilgisayardan biçimlendirme yapılabilir.

●Akıllı telefon portu kontrol edilmesi: Sorunların hangi cihazdan kaynaklandığı bulunursa, tek başınıza çözüm getiremediğiniz zaman en yakın yetkili teknik servislerle iletişim kurmak mantıklı olacaktır. Bunun için satın alımları yaptığınız yer, garanti belgesinde teknik servis listesinde yer alan en yakın konumla iletişime geçebilirsiniz.

●Yetkili teknik servisle iletişim kurulması: Sorunların kaynaklandığı cihaz bulunduğu zaman kendiniz çözüm getiremediğinizde en yakın yetkili teknik servisle iletişim kurmak mantıklıdır. Satın alımı yapılan yerle, garanti belgesinde ki teknik servis listesindeki en yakın konumla iletişime geçebilirsiniz.


Telefon SD Kartı Görmüyor Sorunu Nasıl çözülür?


Yapılması gereken en önemli şey SD hafıza kartının manyetik parlak sarısı olmaktadır. Cihazlara yerleştirilen parçaların temizlenmesi de çok basittir. En etkili çözüm dikkatli şekilde silgiyle silinmesidir. Manyetik kısım hafıza kartının silinmesidir. Kartların manyetik kısımları temizlenerek kart takılan yuva iyice silinmelidir. Kart yuvasına yabancı nesne girmesi zarar verilmesine neden olmaktadır. Kart yuvasına üflenerek küçük peçete parçasıyla silinmelidir.


SD Kart Biçimlendirilmesi Nasıl Olur?


Kart yuvasının temizlenmesi ardından öncelikle kart yuvaları tozla dolu olabileceği için ceplerinizde, pamuk gibi parça yapışmasına neden olabilir. Temizlik işe yaramazsa kart yeniden biçimlendirilerek denenmelidir. Kart önce bilgisayara takılarak kontrol edilmelidir. Bilgisayarda kontrol edildiğinde karta erişilebiliyorsa kart biçimlendirme denenebilir. Fat 32, hızlı format olarak biçimlendirme seçilebilir. Ardından başlat düğmesine basılabilir. Biçimlendirme ardından kart telefona eklenerek yeniden denenebilir. Kart şifre korumalı olabilir. Bu şifreleme yapıldığı zaman bilgisayar ve telefonda kart içeriğine erişemezsiniz. Bu nedenle kart telefona takılarak biçimlendirilmelidir. Biçimlendirmenin kartta ki tüm verileri sileceğini bilmelisiniz.  Sorun bu şekilde çözülmüyorsa son olarak cihaz başka bellek karta takılmalıdır. Bu kart çalıştığında hafıza kartınız arızalı demektir. Cihaza takılı diğer kartlarla sorun yaşanıyorsa telefonda kart yuvasında sorun var demektir. Sorun çözmek için cihaz en yakın servise götürülmelidir. Sorun yuva değişiminden sonra çözülmektedir.


Yazılım Güncellemesi Nasıl Yapılır?


Bilgisayar SD kart okumuyor sorununa çözüm için bazı durumlarda yazılım güncellemesi yapılmasına gereksinim duyulmaktadır. İlgili SD kart markasına bağlı şekilde sitesine girilmesi, güncellemeler hakkında bilgi alınması önemli konulardan biridir.  SD kart için güncelleme gerçekleştirmesi lazımsa buna uygun şekilde gerekli işlemlerin daima eksiksiz şekilde yapılması gerekmektedir. Yükseltme yapma işlemi ardından büyük oranda SD kart bilgisayarda çalışmalıdır. İşlemler ardından SD kart çalışabilir hale gelecektir.

Tıklayın Arayın
Whatsapp Hattı