Hemen Arayın!
0 312 441 22 22

Sistem Elektronik Telefonum-hic-acilmiyor-ne-yapmaliyim Sayfası

Eğer bir tablet veya Android telefon kullanıyorsanız zamanla diğer elektronik cihazlarda olduğu gibi çeşitli problemlerle karşılaşabilirsiniz. Hiçbir teknolojik aletin sorunsuz çalışma garantisi olmayacağı için Android cihazların da garantisi yoktur. çeşitli arızalarla karşılaşılan telefonlarda yazılımlar İOS veya Android olduğunda da açılmama durumu olduğunda arızalarla karşılaşıldığında çoğunlukla teknik servise başvurulmalıdır. Android cihazın açılmaması akıllı telefon, tabletlerde en sık karşılaşılan hatalardan biridir. Android cihazların açılmama nedenleri donanımsal, yazılımsal sorunlardan kaynaklı olabilir. Android cihazların bataryası ömrü dolduysa telefon bataryasından yeterli güç gelemediği için açılmamaktadır. Bu durumlar donanımsal arızalar olduğu için yapılacak pek bir şey olmamaktadır. Donanımsal sorunlarda cihaz garanti kapsamındaysa teknik servise cihaz bırakmak en doğrusu olmaktadır. Bu sayede cihaz garanti kapsamından da çıkmayacaktır. Samsung telefon açılmıyor şarj olmuyor sorununa problem bataryanızı söküp taktığınızda telefonlar şarja bağlandığı zaman güç tuşuna basılı tutulmalıdır cevabını verebiliriz. Problem yazılımsal kaynaklı da olabilir. Sistem güncellemesi yapılırken tekrar açılmaması, belli servisler ve uygulamalar telefonun da açılmasını engellemektedir. Android cihaz açılmadığı zaman Android bootloader adıyla da tanınan Android servis ekranı çalıştırılmaktadır.


Telefon Açılmama Sorunu Nasıl Çözülür?


Farklı seçeneklerden faydalanarak da sorunlarınıza çare bulabilirsiniz. Servis ekranınızı açmak için cihaz kapatılmalıdır. Samsung telefonum kapandı açılmıyor sorununa sorunun çözümü içn uzmanlara danışılması gerektiğini söyleyebiliriz. Cihazın kapatılması ardından belli tuşlara aynı anda basarak Android cihazların açılış logosunu da görene dek beklemek gerekmektedir. Bu tuş kombinasyonları şu şekilde olmaktadır:


●Ses artırma, ses azaltma, güç tuşları,

●Ses azaltma, güç tuşu,

●Ses artırma, güç tuşu,

●Home tuşu, güç tuşu,

●Ses kontrol tuşlarından biri, ikisi, home tuşu,

●Ses kontrol tuşu, ikisi kamera tuşu


Bu kısımda yer alan tuş kombinasyonu işe yaramamışsa arama motoru üzerinden cihaz ismi, recovery mode araması yapılabilir. Listelenen bağlantılar, videolardan servis modu aktifleştirilmeyi sağlayan tuşları öğrenebilirsiniz. Android cihazların servis modu açıldığı zaman ses kontrol tuşuyla menü üzerinde yönlendirme yapılabilir. Android cihaz açılmadığı zaman servis modunda ilk olarak Normal Boot seçeneği seçilerek Android cihaz açılmalıdır. Bu çözüm güncelleme hatasında da probleme neden olabilir.


Android Sistemli Telefonlarda Açılmama Sorunu


Cihazların yeni veya eski olması fark etmeyip karşınıza çıkan açılmama sorunu en çok belli serilerde görülmektedir. Telefon açılmıyor sorununa belli serilerde olan bu sorunun kısa sürede çözülebileceğini iletmeliyiz. Problemse cihazların power düğmesine basılmasına rağmen ekrana görüntü gelmemesidir. Bu cihazların tuş ve titreşim ışıkları yandığı halde ana ekrana gelmemektedir. Açılmayan cihazlarda öncelikle yeniden kapatıp açma denenmelidir. Bunun için güç kısmına 6-7 sn basarak titreşim hissedilene kadar beklemek gerekir. Sonrasındaysa cihaz bir kez daha açıldığında sorunlar düzelmektedir. Bataryayı söküp takmak da çözüm yöntemidir. Bu cihazlarda tekrar takılan batarya ardından sorun ortadan kalkacaktır. Ayarlar alanında ekran kilitlenerek ek bilgi kısmı pasife döndürülmelidir. Cihazlarda yüklü olan uygulamalarında aynı soruna neden olabileceğini bilmelisiniz. Ara ara bu sorunla karşılaşırsanız bilmediğiniz yayıncı uygulamalarını silmeyi de deneyebilirsiniz.


Hafıza Kartı Sorunları ve Telefon Açılmaması


Akıllı telefonlarımız başta olmak üzere telefonlarımızda olan bazı hafıza kartları da açılmama sorunlarına neden olabilir. Bu durumda kart çıkarıldıktan sonra yeniden cihaz açılması denenmektedir. Telefon şarj oluyor ama açılmıyor sorununa yazılımsal bir problem olabileceğini belirtmeliyiz. Son çare olaraksa veriler yedeklenmesi ardından cihaz fabrika ayarlarına döndürülmelidir. Bu çözüm yolları denendikten sonra problemler devam ediyorsa donanımsal sorunların varlığından söz edilebilir. Güç tuşlarının uzun süreli kullanımı sonucunda içe göçme sorunu oluşarak ani kapanmalara da neden olabilir.

Tıklayın Arayın
Whatsapp Hattı