Array ( ) Sistem Elektronik Macbook-bakimi-ve-onarimi-nasil-yapilir Sayfası
Hemen Arayın!
0 312 441 22 22

Sistem Elektronik Macbook-bakimi-ve-onarimi-nasil-yapilir Sayfası

Apple macbook cihazlarda düzenli şekilde bakım işlemlerini gerçekleştirmek daha uzun süre ve kaliteli kullanımınız için gereklidir. Cihazların performanslarının artması sağlanmakta, yazılımsal ve donanımsal sorunlarla karşılaşma riski de azalmaktadır. Macbook cihazlarda bakım uygulamaların uzman şekilde yapılması cihazların kullanım ömrünü de artırmaktadır. Macbook bakımının yapılma zamanı cihazların kullanım sıklığı ve süresine bağlı olarak değişebilir. Cihazların performansında zamanla düşüş olması halinde bakım yapılması gerekir. Apple macbook cihazlarda performans düşüklüğüne neden faktörlerden biri de fandır. Fan içinde zamanla toz birikmekte, ısınma ve yavaşlama sorunları meydana gelmektedir. Macbook cihaz uzun süredir kullanılıyorsa cihaz donanımı güncel yazılımlı çalıştırmakta zorlanmaktadır. Yedek parçaların upgrade şekilde edilmesi sağlanabilir. Macbook arızaları ve performans düşmesine neden olan sorunlar şu şekildedir:


●Güncelleme problemleri,

●Hard disk arızaları,

●Donanım yetersizliği,

●Gereksiz uygulamalar


Macbook Bakımı Nasıl Yapılır?


Apple macbook cihazlara yaptırılacak bakımlar kapsamında ihtiyaca bağlı şekilde hard disk değişimi, SSD takılması gibi işlemler gerçekleşir. Fan temizliği, RAM yükselmesi gibi işlemler de yapılmaktadır. Macbook bakımı kapsamında anakart temizliği, macun yenileme, sıvı bant kontrolleri, genel kasa temizlikleri gerçekleşmektedir. Macbook bakımları yapılırken cihaz performansında ciddi artışlar yaşanabilir. Cihazların kullanım süresi de artmış olacaktır. Yetkili servis sağlayıcıları Apple onarımları için uygun servis yerleri sağlar. Teknisyenlerden evlerinizde, iş yerlerinizde uygun servis yeri hizmeti alabilirsiniz. Bazı bölgelerde de teknisyenden iş yerlerinizde, evlerinizde ekran onarım hizmetlerini alabilirsiniz. Hangi seçenek tercih edilirse edilsin ürünler düzgün ve çalışır şekilde teslim alınmaktadır. Macbook servis fiyatlandırması da pek çok etkene bağlı olarak değişiklik gösterir.


Macbook Tamirinde Arıza Tespiti Nasıl Yapılır?


Macbook servisine cihaz götürüldüğünde başlangıçta arıza tespit edilmelidir. Arıza tespit işleminde teknisyenler cihazın problemini belirlemek amacıyla çeşitli testlere sokar. Bu aşamada tamir işlemleri yapılmamaktadır. Arıza tespit sonucunda değişmesi gereken yedek parça, gereken tamir işlemleri dahil olmak üzere size teklif sunulur.  Bu işlemler ardından tamir işlemlerinin ne kadara mal edileceği de belirlenir. İlerlemeler ardından servise gelen Macbook cihaz kontrol edilir. Arızalar ve çözümleri hakkında bilgi verilerek onay alınmaktadır. Onarımlar kabul edildiğinde işlemlerin en iyisinin yapılması için çalışmalar başlatılmaktadır. Macbook pro batarya değişimi gerekiyorsa arıza tespiti ardından yapılmalıdır.


Macbook Performansını Artırma Yöntemleri


Ayda bir veya iki ayda bir disk utility çalıştırılmalıdır. çeşitli nedenlerden dolayı bu durum iyi bir fikir olabilir. Cihazınızın uzun süre dayanıklı olması için izinler onarılmalı, sabit disk onarımı ve doğrulaması gerekir. Onarım izinleri MAC bakım onarımları için iyi bir fikir olmaktadır. Bununla beraber bir dizi uygulamalar ve programların kurulmasından, kaldırılmasından düzenli çalıştırılması için iyi bir yöntem olmaktadır. Herhangi bir zaman önyükleme birimlerini doğrulamak mümkün olup açılış diski onarmanın yolu Command+R tuşlarına basılı tutmak, Disk Utility kısmını çalıştırmak, kurtarma alanından açılış yapmaktan geçmektedir. MAC yazılımlarının güncel tutulması önemlidir. Güncelleştirmeler çalıştırılmalı, periyodik şekilde uygulama güncellemeleri için Mac App Store kontrol edilmelidir. Masaüstü dosyalarının çok olması da Macbook yavaşlamasına neden olmaktadır. Dosyalar ve simgeleri RAM önizlemesi, kaynaklarını çekmektedir. Az RAM kullanılması için masaüstü simgelerinin az ve düzenli olması gerekir. Uygun klasörde dosyalama alışkanlığı kazanılmalı, masaüstü kapatılması gerekir. Düzenli yedeklemeler yapılması da olası sorunlar için önlem almayı sağlamaktadır. Olası sorunlardan kaynaklı Macbook pil değişimi fiyatları da güncellenmektedir.


Macbook LCD Değişimi Nasıl Olur?


Macbook cihazların çarpma veya darbe alması sonucunda ekran değişimi hizmetleri sunulmaktadır. Piksel hatalarında uzman ekipler pratik çözümleri anında geliştirmektedir. İşçilik ve malzemede kaliteden ödün vermeyerek garantili şekilde ekran değişimleri yapılır. Parçaların orijinal olması hassas konulardandır. Hesaplı fiyatlarla kaliteli parça değişimi, tamirat hizmetleri yapılmaktadır. Yazılım ve donanım sorunlarında uzman ekiplerle ekran değişimleri kısa sürede yapılmaktadır. Hesaplı işçilik fiyatlarıyla sorunlar kısa sürede giderilir. Macbook cihazınızın batarya ve klavye değişimi, adaptör değişimi de uzman şekilde yapılmaktadır. Zamanla kullanımdan kaynaklı sebeplerle notebook cihazlarda adaptör değişimleri zorunlu olmaktadır. Macbook cihazlarda en çok karşılaşılan durumlardan biri de batarya değişimi olmaktadır. Macbook air pil değişimi de gerçekleşebilir. Bilgisayarların modeli ve markasıyla uyumlu bataryalar mevcuttur. Mekanik problemler, sıvı temasından kaynaklı klavye değişimleri de yapılmaktadır.Tıklayın Arayın
Whatsapp Hattı