Hemen Arayın!
0 312 441 22 22

Sistem Elektronik Kablosuz-ev-sistemleri-ve-ozellikleri Sayfası

Kurulumu oldukça kolay olan kablosuz akıllı evlerde alt yapı da gerekmemektedir. Yazılımsal kurulumları cihazların da kontrolüyle eşleşmesi istenirse önceden hazırlanmaktadır. Donanımsal kurulumlarında aydınlatma ve elektrik için elektrikçiden yardım almak gerekmektedir. Elektrik dışında yer alan diğer cihazları kendiniz de kolayca uygulayabilirsiniz. Cihazlar pilli yapıdadır. Pil ömrü kullanım durumuna göre değişmekte olup iki sene üzerinde de çalışabilir. Kablosuz ev sistemleri her yerden her zaman cep telefonu, tablet, bilgisayarlardan kontrol edilebilir. Ana kontrolcüler Ethernet kablosuyla modemlere bağlı durumdadır. Elektrik kesintilerinde internet ve ana kontrolcü çalışmamakta olup çözümleri vardır. Ana kontrolcü sistemler tüm evinizde ki cihazları kontrol etmenizi sağlamakta olan merkezlerdir.


Akıllı Evlerin Özellikleri Nelerdir?


Duvardaki prizler, ışıklar kibrit kutusu büyüklüğünde olan rölelerle kontrol edilebilir. Bu röleler cihazların kullanım kılavuzundan yararlanarak elektrikçilerin kurması gereken sistemlerdir. Direkt mevcut prizlerin üzerine takıldığı için ayrıca elektrikçi alınmasına gerek kalmaz.


Güvenlik: Sensörlü özellikleriyle akılı evler duman, gaz, su baskını, kapı kilitleri gibi farklı güvenlik cihazları bulunmaktadır. Duruma örnek verecek olursak yaşlı biri beş saat içinde salona girmediği zaman, hareket algılanmazsa bilgi gönderilmektedir.


Isıtma-Soğutma Sistemleri: Isıtma çeşitli yöntemler ile gerçekleşmekte olup en basit çözümler arasında priz altında yer alan aç-kapat modülleriyle kombi elektriğini açıp kapatmak yer almaktadır. Derecesi ayarlanmazsa bu teknik elektriğin aniden açılıp kapanmasından kaynaklı kombiye zarar verebilir. Kombi eğer termostata uygunsa programlanabilir liste oluşturabilir. Odadan odaya ısıtma yöntemleri ister yerden, ister merkezi şekilde kombi, peteklere akıllı vanalarla her odayı istenen derecede tutabilir.


Konfor: Akıllı kapı kilitleri dairelerin çelik kapısına uygulanmakta olup daire içlerinde de kullanılabilir. Kapıda kaldığınız zaman siz uzakta olduğunuzda bile kapınızı rahatlıkla açabilirsiniz. Bu kolaylığa çabuk alışarak anahtar da kullanmadan motorlu perdeler, panjur, projeksiyon cihazı, garaj kapısını kullanabilirsiniz. Kızılötesiyle çalışan elektronik eşyalarınızı akıllı kızılötesi cihazlarla yönetebilirsiniz.


Neden Kablosuz Ev Sistemleri?


Teknolojik aletlere telefon üzerinden bağlanarak akıllı evlerinize dair her şeyi uzaktan kontrol etme şansı yakalayabilirsiniz. Akıllı ev teknolojileri ve aletleri internet üzerinden birbirine bağlanıp kullanıcıların güvenlik erişimleri, doğalgaz kontrolleri, aydınlatma, ev sinema sistemi, sıcaklık gibi işlevleri uzaktan kontrol etmeye yarar. Akıllı evlerin avantajları şu şekilde sıralanabilir:


-Akıllı evler kablolu ve kablosuz sistemler aracılığıyla rahatlıkla kurulabilir.

-Akıllı ev teknolojileri maliyet tasarrufu ve kolaylıkları ev sahibine sağlamaktadır.

-Akıllı evler ev sahiplerinin cihazları, ışıkları, termostatları, diğer cihazları akıllı telefonlar ya da tabletler kullanarak internet bağlantısı üzerinden uzaktan kontrol edilmesini sağlamaktadır.

Akıllı ev sistemleri cihazların, kablosuz her türlü malzemenin birbirine bağlanmasını sağlayarak tek merkezi noktadan erişilebilir hale getirir. Tablet, akıllı telefon, oyun konsolu, bilgisayar, televizyon, kapı kilidi, ev monitörü, termostat, ışık, kamera, buzdolabı gibi cihazlar tek ev otomasyon sistemlerince kontrol edilebilir. Ağa bağlı başka cihazlara kurulur ya da mobil cihazlara kurulmaktadır. Kullanıcılar belirli değişikliklerin etkili şekilde kullanılması için zaman çizelgeleri oluşturulmaktadır. Bu şekilde kullanımı daha da profesyonel şekle dönüştürülmektedir.


Ev Otomasyonu Nasıl Çalışır?


Akıllı sistemler Bluetooth, Wİ-Fİ, diğerleri gibi çeşitli iletişim sistemleri aracılığıyla internete bağlı cihaz ağ üzerinden çalışmaktadır. Elektronik arayüz aracılığıyla cihaz Google Assistant gibi çeşitli sesli asistanla, uygulama üzerinden de uzaktan yönetilebilmektedir. Işık, hareket, sıcaklık gibi değişiklikleri izleyen sensörlere sahiptir. Cihazlarda bulunan fiziksel değişiklikler için ışık anahtarı, kullanıcı, cihazların uzaktan kontrolü sağlanabilir. Akıllı ev sistemleri üstün teknolojisiyle üstün özelliklere sahip şekilde çalışmaktadır.Tıklayın Arayın
Whatsapp Hattı