Hemen Arayın!
0 312 441 22 22

Sistem Elektronik Goruntu-kalitesi-yuksek-olan-projeksiyonlar Sayfası

Projeksiyon cihazı kullanımı her geçen gün artmakta olup en iyi projeksiyon cihazları her geçen gün üretilmeye devam etmektedir. Projeksiyon satışı alanında farklı yaklaşımlar sonucu projeksiyon kategorileri belirlenmektedir. En doğru cihaza ulaşmak için kaliteli cihazlardan faydalanabilirsiniz. Projeksiyon satın almak istediğiniz zaman öncelikle projeksiyon odanızın boyutlarını bilmeniz gerekmektedir. Oda boyutları, projeksiyon perdesi boyutları da bu şekilde ortaya çıkacaktır. Odanın aydınlık, karanlık olma durumu da karartma perdeleriyle ortaya çıkacaktır. örnek verecek olursak 2 metre ekran varsa 2x1,5=3 metre mesafeden izlenmesi önerilmektedir.  Projeksiyon cihazlarında ikincil özellikler kısa mesafe projeksiyon durumu, HDMI, USB projeksiyon durumu, 3D projeksiyon cihazları olmasıdır. Mini projeksiyon cihazların da gelişmiş özelliklere sahip olması gerekir. 3D projeksiyon cihazları hızla genişlemekte olup önemli özellik olarak yerini almaktadır. Atış oranı ve zoom oranı önemli özellikler arasında olmaktadır. Projeksiyon cihazı satın almak istendiğinde inceleme için başlıca özellikler şu şekildedir:


●Kontrast oranı,

●Işık gücü-parlaklık,

●çözünürlük durumu


En Popüler Projeksiyon Cihazları Nelerdir?


Yüksek kontrastlı, HDMI girişi nedeniyle  4k HDR desteği sunulmakta olup 1920x1080 çözünürlüklü cihaz olarak segmentinin başarılı cihazları arasında yer alır. Doğal renklerle birlikte çok iyi kontrast verebilmeleri de en dikkat edilmesi gereken özellikleri arasındadır. Parlak modla loş ortamlarda dahi net görüntü elde edebilirsiniz. Mükemmel oyun deneyimi sunmaktadır. özel kontrast ve renk seçenekleriyle ayarlanabilir. USB girişi çeşitli cihazlara güç beslemesi verilmesini sağlamaktadır. Projeksiyon cihazlarının en önemli özelliğiyse yakın mesafeden geniş görüntü sunmasıdır. 240 cm yatay genişlik için ayarlama yapılmalıdır. Lamba ömrü, parlaklık sunan teknolojiler sayesinde ışıklar da açık modda kullanılabilir. Yatay keystone özelliğiyle de perde ortasına koymadan görüntü alınabilir. Profesyonel şekilde kullanım imkanı vermesiyle sıklıkla tercih edilen modellerdendir.


Projeksiyon Seçiminde Büyüklüğün Önemi


Projektörlerin büyük ekran özelliği her zaman tercih edilen özellikler arasında yer almaktadır. Büyük ekran alabilmek için belli bir yüksekliğe çekmek gerekmektedir. Kontrast ve ışık gücü düzeyi de bu şekilde düşecektir. Optimum gösterim aralığına dikkat edilmesi gerekir. Küçük odaları olan kullanıcılar kısa mesafeli projeksiyon cihazlarını tercih edebilir. Dikkat edilmesi gerekense kısa mesafe projeksiyonlarda zoom ayarı olmadığıdır. Yeni nesil cihazlarda zoom ayarı mevcuttur. Daha büyük görüntü her zaman daha iyi projeksiyon anlamına gelmemektedir. Parlaklığa, ışık gücüne bakılmakta olup kontrast oranı belirlenmelidir. Bu şekilde profesyonel şekilde kullanmak da mümkün olacaktır. 


LCD Ve DLP Projeksiyon Farkları Nelerdir?


Her alanda olduğu gibi projeksiyon alanında da pek çok yenilik mevcuttur. DLP projeksiyon teknolojisi daha az ısınan, kompakt, ucuz yedek parçalar daha uygun fiyatlara piyasada mevcuttur. LCD projeksiyonlar renk tonlarını daha iyi şekilde verirken fiyat olarak bir miktar daha yüksektir. Televizyonlarda plazma-led savaşları projektör alanında da kendini göstermektedir. LCD projeksiyonlar daha hassas olup kısa mesafe projeksiyonlar özel lense sahiptir. Lambaları ise diğer cihazlarla aynıdır.  DLP projeksiyonda kısa mesafe yüzlerce cihaz varken lcd cihazlarda kısa mesafe cihazların sayısı az olup pahalı durumdadır. DLP projeksiyonlar USB girişi daha çok içermezken 3lcd projeksiyonlar hemen hemen her yerde USB A girişleri bulunmaktadır. DLP projektörler USB B girişi içermekte olup ev kullanıcılarına faydası bulunmamaktadır. Kullanım sıklığı ve bütçenize göre hangi teknolojinin sizler için daha uygun olduğuna karar vererek 3lcd projeksiyon alabilirsiniz. Aynı bütçelerle DLP projeksiyon sahibi de olabilirsiniz. Mini projeksiyonlar çeşitli özelliklerine göre piyasada yer almaktadır. Mini projeksiyonlar için çeşitli özelliklerine göre fiyatlandırma yapılmaktadır. 


Tıklayın Arayın
Whatsapp Hattı