Hemen Arayın!
0 312 441 22 22

Sistem Elektronik 5-1-ses-sistemleri-nelerdir Sayfası

Ev sinema sistemleri olarak bilinen 5+1 ses sistemi 6 tane hoparlörden oluşur. Hoparlörler görüntülerin farklı seslerini yansıtmakta olup son olarak sisteme eklenen +1 hoparlör de patlama tarzı sesleri sunmaktadır. Bu ekipmanlar doğru oynatıcılarla, doğru şekilde evinize yerleştirildiği zaman sinema salonlarını da evlerinize getirmiş olursunuz. Donanımların doğru alınması evlerinize doğru yerleştirmeniz de son derece önemlidir. Hoparlörle aranızda olan mesafe çok uzun olmamalıdır. Görüntü alınacak ekranların dikey olmaması, yatay olması da son derece önemlidir. Evlerinizde sinema ortamını kusursuz şekilde yaşamanıza imkan sağlayan akıllı ev teknolojileridir. Tek dokunuşla da sinema deneyimlerinize yön verebilmekte, ev sinema sistemleri uygulamasıyla eşsiz sinema keyfi yaşayabilirsiniz. Film izlerken nasıl olmasını, nasıl izlemek istiyorsanız ses sistemleri sizler için gereken ayarlamaları yapacaktır.


Ev Sinema Sistemlerinin Farkları


Tek dokunuşla evlerinizin tüm havasını değiştiren sistemler film izleme moduna geçmenizi sağlayacaktır. Film izleme modunu seçtiğiniz zaman perdelerinizin kapanması, ışıkların kapanması, film için gereken ortamların hazırlanması gerekir.5+1 ses sistemi çalışma prensibi film izlerken kapı zili çaldığında, film de otomatik şekilde durmakta veya film durdurulduğu zaman ışıklar otomatik olarak açılmayı sağlamaktadır. Evlerinizde sinema salonu oluşturmaya imkan tanıyan sinema sistemleri görüntü ve ses kalitesinin de en üst düzeyde yaşamanızı sağlar. Gereksiz kablolar, kumanda sorunları olmaksızın sinema keyfi yaşamanız için telefonunuzdan tek tuşla başlatabilirsiniz. Ev sinema sistemleri hayatınızda büyük değişiklikler yapmakta olup yaşam kalitenizi de artırmaktadır. Yaşam kalitesini artıran dinlenme, eğlence standartlarını sağlayan ileri teknolojili sistemlerle bu sayede tanışabilirsiniz.


5+1 Ses Sisteminde Neler Var?


Yüksek boyutlarda ultra görüntü kalitesi sunan televizyonlar gelişmiş konsolları, görüntüyü içine birkaç dokunuşla sığdıran imkanları sayesinde evlerimizin salonlarını da eğlence haline getirmiştir. Ev sinema sistemleri herkesin ilgisini çekmekte olup yüksek kaliteli içerikleri ile de sizleri çekmektedir. Ev sinema sistemi alırken dikkat edilmesi gerekenler ve sinema sistemlerinde yer alan içerikler şu şekildedir:


●DTS-HD ve Dolby TrueHD: Seste yüksek kaliteyi ayağınıza getiren sistemler DVD’lerin sunduğu standart çözünürlüklerin yerini almaktadır. Oyun konsolları, Blu-ray tarafından sunulan yüksek çözünürlüğün de önüne geçmiştir. Ses ve görüntü kalitesinde de yükselişler devam etmektedir.  Ev sinema sistemlerinde zengin, son teknoloji ürünü ses sistemleri HD kalitesinde kayıpsız sesleri çözebilmekte, kulaklarınızı temiz seslerle doldurmaktadır.


●AV Alıcılar: Tüm AV kaynakları için sunulan hepsi bir arada ev sinema sistemleri ev eğlence kurulumlarını basitleştirerek kullanışlı ve temiz merkez gibi hareket edebilmektedir. HD yayınları alabildiğiniz bir uydu bağlantısına sahipseniz HDMI çıkışlarını kullanarak ev sinema sitemi alıcısına bağlanabilirsiniz. AV alıcınızı tek HDMI kablosuyla televizyona bağlayabilirsiniz. Ev sinema sistemi için gerekenler arasında ses ve görüntü cihazları yer almaktadır. Cihazlardan gelen görüntü ve surround ses kaybı kaliteden taviz verilmeden AV alıcılara gönderilmektedir.  Bu şekilde cihazlar için hem AV alıcı hem televizyona ayrı bağlanmak zorunda kalmayacaksınız.


Büyük ve Kaliteli Ekranlar, Surround Ses Sistemleri


Kaliteli ev sinema sistemi 13 inçlik setler yerine 64 inçlik setleri ifade etmektedir. Ses sistemleri hakkında bilgi verecek olursak ev sinema sistemi 5+1 olarak hem ses hem de görüntüsel açıdan mükemmel seçenekler sunmaktadır cevabını verebiliriz. Yüksek çözünürlüklü, büyük boyutta TV setleri de son sistemler arasında bulunmaktadır. HD TV’LER 1080p çözünürlüklü keskin ve parlak görüntüleri size sunar. 3 boyutlu HDTV’ler de filmlerin daha canlı olmasını sağlamaktadır. Bu projektörler odalarda arka tarafa yerleşerek duvarı kaplayacak genişliğe sahiptir.



Tıklayın Arayın
Whatsapp Hattı